blog o nieruchomościach i remontach

You are here

Aktywne przejście dla pieszych to innowacyjne rozwiązanie, dzięki któremu może zmaleć ilość wypadków drogowych w których biorą udział piesi

Dużo wypadków drogowych w których biorą udział piesi ma miejsce w nocy. Nieodpowiednio oznaczone przejścia dla pieszych powodują, iż kierujący często nie są w stanie zauważyć na czas, iż ktoś akurat przekracza drogę.


pozwolenie
Author: Yinan Chen
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie dostępnych jest wiele innowacyjnych rozwiązań, które sprawiają, iż bezpieczne przejście dla pieszych powoli zaczyna być normą. Należy do nich tzw. aktywne przejście dla pieszych – czyli skomplikowany system detektorów i odblasków, które bardzo prędko powiadamiają kierującego pojazdem, iż niedaleko przejścia jest człowiek. Punktowe elementy odblaskowe i lampy halogenowe uaktywniają się jedynie wtedy, gdy do przejścia podchodzi człowiek. Dzięki temu kierujący będzie uważniejszy, gdyż światła nie są zapalone na stałe, więc chwilowy rozbłysk spowoduje, że kierowca prędzej zareaguje.


bezpieczne przejście dla pieszych
Author: Tektum
Source: Tektum
Aktywne przejście dla pieszych jest świetnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeżeli będzie zamontowane w okolicach słabo doświetlonych, poza głównymi jezdniami. Punktowe elementy odblaskowe, które aktywują się jedynie wtedy, gdy do pasów zbliża się człowiek sprawdzają się wyjątkowo dobrze. Ponadto na tym przejściu da się zainstalować specjalne pasy antypoślizgowe i lampy ostrzegawcze.

Ta oferta (http://odlew.com.pl/materialy-na-formy/zelkoty/zelkoty-epoksydowe) jest bardzo interesująca i jeśli poszukujesz więcej wiadomości na prezentowaną tu tematykę, to odnajdziesz je tu.

Takie bezpieczne przejście dla pieszych z pewnością spowoduje, że wypadków będzie dużo mniej
Naturalnie należy mieć w pamięci, iż samo przejście dla pieszych nie zda się na nic, jeśli kierowcy i piesi nie będą przestrzegać przepisów i zaczną zachowywać się nierozważnie.

Potrzebna jest Ci wiarygodna informacja z serwisu (https://urbanski.pl/mieszkania-torun/ul-legionow-13a)? To fantastycznie, ponieważ przygotowaliśmy dla Ciebie nieco nowych artykułów. Należy kliknąć w link.

Wszyscy uczestnicy ruchu muszą kierować się głównie zdrowym rozsądkiem.