blog o nieruchomościach i remontach

You are here

Budujemy dom wielopoziomowy: porządne schody muszą być w nim obecne

Budując dom, z całą pewnością postawić trzeba sobie pytanie: jakie schody w nim umieścić? Czy lepszym rozwiązaniem okażą się schody z betonu, czy może raczej schody z drewna?


schody
Author: Raymond Zoller
Source: http://www.flickr.com
Na schody , które wykonano z drewna decydują się najczęściej osoby, które przeprowadzają proces adaptacji niezamieszkanego jak dotąd poddasza (gdzie ma siedzibę producent schodów drewnianych). Budowa schodów (zobacz drewniane schody) wykonanych z drewna jest zwyczajnie w tym wypadku najprostsza, nie jest związana z koniecznością zerwania podłogi. Decydując się schody z drewna, mamy możliwość zakupienia gotowych modeli w sklepie, można również zdecydować się na schody na zamówieniew zakładzie stolarskim bądź u firmy zajmującej się wykonywaniem tego rodzaju schodów. To ostatnie rozwiązanie jest wybierane najczęściej. Producent schodów drewnianych może nam zaoferować zrobienie różnych typów schodów: jedno- bądź dwubiegowych, zabiegowych, a nawet krętych - gdzie kupię schody z drewna egzotycznego. Producent schodów drewnianych to szansa zamówienia schodów w rozmaitym stylu: kolonialnym, awangardowym bądź klasycznym. Schody - nasz odsyłacz - na zamówienie to także możliwość wybrania typu drewna, z którego schody będą wykonane. Naprawdę sporą popularnością wśród osób budujących własny dom cieszą się dzisiaj schody z drewna egzotycznego.


Schody zewnętrzne
Author: Cia Gould
Source: http://www.flickr.com/photos/ciagould/3544370505/
Schody z drewna egzotycznego najczęściej wykonywane są z charakteryzujących się wysoką twardością gatunków drzew rosnących w państwach egzotycznych. Wyjątkowo dobrze sprawdzają się schody z jatoby oraz z mahoniu. Na schody wykonane z drewna nadają się również gatunki rodzime. W tym przypadku na schody przeznaczane jest drewno pozyskane z drzew liściastych: orzech, jesion, dąb oraz brzoza. Bez względu na to, czy decydujemy się na schody z drewna krajowego, czy z egzotycznych gatunków drzew, każde muszą zostać solidnie zabezpieczone (Domański). W zdecydowanej większości przypadków zabezpiecza się je, malując doskonałym jakościowo lakierem. Schody drewniane to spory wydatek, zwłaszcza jeżeli stawia się na schody z drewna drzew egzotycznych. Wykonane i zamontowane schody muszą zostać zabezpieczone z wykorzystaniem balustrady. Ostatnio wśród balustrad pojawiły się nowoczesne balustrady szklane, które świetnie komponują się z wykonanymi z drewna schodami. Oczywiście nadal wykonuje się balustrady drewniane. Ich najistotniejszą częścią są tralki, które mogą mieć bardzo różne kształty. Drewniane balustrady wytwarza się z tego samego gatunku drewna, co całość schodów.