blog o nieruchomościach i remontach

You are here

Co jest najistotniejszego w kominach przemysłowych, na co warto zwrócić uwagę przy ich doborze?

Kominy przemysłowe są specjalnymi urządzeniami wykorzystywanymi w celu pozbywania się spalin i dymu. Ich budową parają się firmy specjalizujące się w budownictwie przemysłowym. Nim jednak zdecydujesz się na jedną z nich, powinieneś poznać podstawowe informacje w ich temacie.

Kominy fabryki
Author: Julien Belli
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze odróżnia się dwa typy kominów. Pierwszymi z nich są kominy jednoprzewodowe, drugie natomiast to kominy dwuprzewodowe.

Zastanawiasz się, jaki inny portal publikuje tak samo użyteczne porady? Kliknij i zerknij na ofertę (http://msm-wroclaw.pl/oferta/dach/), do której link jest tu.

Ich średnia wysokość waha się w granicach 100 m. Kiedyś budowane były dużo wyższe kominy, ale aktualnie usuwanie spalin powszechne jest w większości zakładów i niższa wysokość ciekawe: kaergroup.pl/ kominów jest wystarczająca. Można również rozróżnić kominy ze względu na tworzywo, z którego są zrobione. W związku z wskazanym podziałem są to kominy żelbetowe, stalowe lub ceramiczne. Wybór określonego materiału jest uzależnione od zakładu, w jakim ma być ustawiony oraz od oczekiwań klienta. Jeżeli nie do końca orientujesz się w zagadnieniu, korzystniej będzie gdy zaufasz wiedzy pracowników firmy wynajętej do jego budowy. By zapewnić sprawne odprowadzanie spalin, wymagany jest właściwy projekt, dzięki któremu zostanie ustalona należyta wysokość i przekrój komina. Jak długo budowane są kominy?

Jeśli nic nie przeszkadza w wykonywaniu prac, działania mogą być zakończone w przeciągu trzydziestu dni. Rozpoczyna się od zrobienia wykopu i przygotowaniu solidnego fundamentu, bez jakiego nie można byłoby zabrać się za kolejne kroki. Potem wznosi się całą konstrukcję oraz umieszcza się przewody stalowe, na koniec z kolei należy pamiętać o oświetleniu ostrzegawczym i pomalowaniu komina według ustalonych norm.przemysł
Author: Fif'
Source: http://www.flickr.com
W jakich miejscach budowane są kominy przemysłowe? Bez kominów nie można się obyć w pomieszczeniach, w jakich należy odprowadzać spaliny. Są to przede wszystkim przeróżnego rodzaju zakłady przemysłowe, huty czy cementownie, gdzie trzeba w umiejętny sposób usuwać zużyte powietrze. Zdecyduj się na kompetentną firmę, świadczącą swoje usługi już od dawna taką jak ta - kominy przemysłowe, a będziesz mieć pewność, iż wszystko będzie przeprowadzone zgodnie z planem. Firma powinna również trudnić się ich remontami i naprawami, byś w razie potrzeby nie był zmuszony poszukiwać innego specjalisty, jaki zajmie się wymaganymi pracami.