blog o nieruchomościach i remontach

You are here

Cyfryzacja osiągnęła w przeciągu ostatnich 10 lat tyle, ile wcześniej nie zrobiono przez 100 lat - świat pędzi do przodu

Świat przeobraża się szalenie szybko. Pokolenie obecnych sześciolatków pewnie nie będzie ani trochę w stanie obsługiwać telefonów na przyciski.
Korzystanie z encyklopedii równa się prawie szukaniu dinozaurów. Dla najmłodszych jest to bez sensu, gdyż one każdą rzecz są w stanie sprawdzić w sieci.
Skoro świat zaczyna być coraz bardziej wirtualny, to wspiera to cały Internetowy sektor. Dlatego świetnym kierunkiem na uniwersytecie jest obecnie informatyka. Zapewne bez podłączenia do sieci nie moglibyśmy obecnie żyć. Do swoich pieniędzy posiadamy wgląd przez internet. Online kupujemy wakacje, bilety do kina, a nawet obiady. Dlatego musi działać prawo IT, które reguluje to, co możemy zgodnie z prawem robić w wirtualnym świecie, a czego trzeba się wystrzegać.


Od jakiegoś czasu coraz popularniejsza jest ochrona znaków towarowych. Chodzi o zastrzeżenie swoich pomysłów oraz wyrobów, żeby nikt nie był w stanie proponować tych samych przedmiotów i poniekąd podkradać nam nabywców. Uzyskanie praw autorskich bywa dosyć istotne, gdyż podnosi naszą wiarygodność w oczach nabywcy, ale także chroni nasz image oraz zyski. Licencje możemy uzyskać na terytorium swojego kraju, czym trudni się odpowiedni urząd, ale także na wszystkie państwa.


Wtedy powinniśmy zgłosić się do Genewy oraz rozpocząć długą procedurę. Odbierzemy później certyfikat wystawiony przez Światową Organizacją Ochrony Własności Przemysłowej (po angielsku: WIPO - World Intellectual Property Organization).