blog o nieruchomościach i remontach

You are here

Indywidualna instalacja gazowa interesującą alternatywą dla gazu ziemnego

Niestety nie każdy z nas może korzystać z dobrodziejstw infrastruktury gazu postawionej przez powiat.
Przede wszystkim występuje taki przypadek we wsiach usytuowanych wysoko, gdzie zbudowanie publicznej sieci gazowniczej byłoby nieekonomiczne ze względu na niewygodne ukształtowanie terenu albo też zbyt małą wielkość abonentów firmy by mogło być to opłacalne dla dla przedsiębiorstwa które ma umowę na dostarczanie powiatowi gazu ziemnego.butle z gazem
Author: Disco-Dan
Source: http://www.flickr.com
Mamy wówczas parę innych możliwości dostarczenia gazu do swojego domostwa. Pierwszą alternatywą jest nabycie zbiornika LPG, zainstalowanie zasobnika do kuchenki i samodzielna zastąpienie go po określonym czasie na nowy pojemnik z gazem. Jest to tanie rozwiązanie jeżeli gaz w naszym gospodarstwie domowym wykorzystujemy do pichcenia, niemniej jednak nagrzewamy dom innym sposobem. Jeżeli jednak zdecydujemy, iż będziemy ogrzewać nasze mieszkanie a także zarazem pichcić przy pomocy LPG, więcej ekonomiczne jest zbudowanie indywidualnej instalacji propanowej. Owa maszyneria to układ zbiorników LPG, przewodów doprowadzających gaz płynny do mieszkania bądź też grupy budynków. Mamy do wyboru 2 różne rodzaje konstrukcji. Więcej informacji - zbiorniki na gaz płynny.


liczniki gazu
Author: Peretz Partensky
Source: http://www.flickr.com
Jedną z opcji jest zbiornik LPG wolno stojący, drugą zaś alternatywą jest zasobnik przysypany ziemią. Wybór bez dwu zdań należy do inwestora. W moim przekonaniu zakopane zbiorniki LPG są ładniejsze i dzięki czemu praktyczniejsze pomimo że na początku robót przy budowie jest sporzej. Potrzeba dla przykładu wykopać akuratnie duży dół by można było bezpiecznie wybudować zbiornik LPG. Rów wedle wymogów bezpieczeństwa winien mieć 4 m długości, mieć trzy metry szerokości, głęboki na 2,5 m. Zbiorniki LPG stawiane są na murowanej podstawie o wielkości dwa x 1,5 m, o grubości dwadzieścia pięć cm. Zbiornik LPG jest do podestu przymurowany żelbetonem a oprócz tego przymocowany metalowymi kotwiczkami.

Zasobnik należy przysypać w początkowej warstewce delikatnie piachem by nie uszkodzić warstewki antykorozyjnej.

Kiedy dowiesz się o zawierającej interesującą Ciebie treść nowej witrynie, to najpierw zweryfikuj info w kontekście źródeł, z których pobiera ona dane.

Owa instalacja gazowa wymaga od inwestora zgłoszenia zamysłu inwestycji w urzędzie powiatowym i złożenia wniosku o pozwolenie na przebudowę instalacji . Do podania powinno się załączyć mapę sytuacyjną z oznakowaniem odległości od budowli, z oznaczeniem rejonów bezpieczeństwa, szacowanych od górnej krawędzi zbiornika LPG (link). Zanim uruchomimy instalację niezbędne jest odebranie technologiczne instalacji LPG przez uprawnioną osobę (z reguły pracownika firmy dostarczającej gaz).