blog o nieruchomościach i remontach

You are here

Jak kupić nowiutkie mieszkanie?

Kupując nowe mieszkanko w ukończonej inwestycji albo na wtórnym rynku, niewiele ryzykujesz. Jednak, jeżeli planujesz powierzyć pieniążki deweloperowi, uważaj.


Szczęściem nie musisz już kupować przysłowiowego "kota w worku", dlatego że od pewnego czasu wiąże ustawa o ochronie praw nabywców lokalu mieszkalnego zwana deweloperską.


fundamenty
Author: Wajnert
Source: http://www.wajnert.pl


Prospekt informacyjny jest to na pewno pierwsza rzecz, którą musisz się zainteresować. Pamiętaj, że nie jest to folder reklamowy z obietnicami, z jakich deweloper może się wycofać. Wszystkie spisane w prospekcie dane tyczące się tej firmy a także jej inwestycji są wiążące dla niej.

Jeśli chcesz poznać większą ilość danych na omawiany temat - doskonale się składa, gdyż jest już pełna informacja, którą możesz zobaczyć tu.

/J]

domy na sprzedaż pisarzowice
Author: Portal Jak-Budowac.pl
Source: http://www.flickr.com


Choć prospekt jest dość zawiły, to należy go dokładnie zbadać. Dowiesz się dla przykładu, czy deweloper jakiekolwiek inwestycje uskutecznił, czy może jest nowicjuszem. W prospekcie firma oznajmia, czy jest posiadaczem działki, czy nie jest ona obciążona hipoteką etc. Uwaga! Jeśli chodzi o domy na sprzedaż Pisarzowice, zwróć uwagę, czy w informacyjnym prospekcie dewelopera jak też w umowie z deweloperem jest zamieszczona wiadomość o tym, czy bank, jaki kredytuje go, zgodził się na bezobciążeniowe wydzielenie lokali. Jeżeli tak, to oznaczałoby, iż w wypadku bankructwa firmy mieszkania nie będą obarczone hipoteką banku. Innymi słowy, twoje prawa będą całkowicie ochraniane.

Aktualnie dostęp do nowych wiadomości jest niezwykle istotny, więc zobacz wpis z serwisu, gdyż traktuje on o podobnej sprawie.

/J]A jeśli w księdze wieczystej działki, na jakiej powstaje inwestycja, wpisana jest już hipoteka banku, zaś ów nie wyrażał zgody na bezobciążeniowe odgraniczenie lokali? Wówczas to on będzie zaspokojony najpierw. Ryzykujesz zatem, że stracisz mieszkanie.