blog o nieruchomościach i remontach

You are here

Jak można znaleźć dobrą firmę remontową?

Posiadacz każdego domu chciałby co pewien czas wykonać większy albo mniejszy remont. W wypadku znaczniejszych robót może istnieć potrzeba zatrudnienia nawet projektanta lub inżyniera.
W każdym wypadku jednak prace remontowe powinny zostać przeprowadzone przez specjalistów.


firma remontowa
Author: Mike McCune
Source: http://www.flickr.com


Pomoc architekta będzie niezbędna, jeśli chcielibyśmy dokonać zmiany w strukturze budynku. Najważniejsze jest to, aby każdy remont uplanować stosownie wcześniej, żeby posiadać właściwą ilość czasu na wybranie dobrego pracownika. Jeżeli chcielibyśmy, żeby remont był realizowany w lecie, firma remontowa powinna być już dobrana w okresie zimowym. Oczywiście konieczna jest właściwa umowa sporządzona pisemnie. Niezależnie od umowy, o właściwą ekipę jest trudno i mają one zajęty grafik na wiele miesięcy wprzód. Z drugiej strony, jeśli remont chcielibyśmy wykonać w okresie zimowym, znalezienie dobrej brygady remontowej powinno być o wiele łatwiejsze.


Najskuteczniejszym sposobem na wybranie sumiennej firmy jest wypytanie znajomych. Oni na pewno posiadają już swoje doświadczenia i będą w stanie polecić kompetentną firmę. Jeśli rekomendacja od znajomych nie wchodzi w grę, pozostaje wybór firmy przy wykorzystaniu anonsu. Wtedy należy zachować czujność. Musimy sprawdzić od jakiego czasu firma działa na rynku, czy posiada swą wizytówkę internetową, na której udostępnia wszystkie dane teleadresowe oraz NIP czy REGON. Kiedy już wytypujemy interesującego nas wykonawcę, należy go zapytać w jakiej gałęzi jest specjalistą, czy których surowców używa podczas pracy.
Należałoby także spytać, dlaczego stosuje produkty konkretnego producenta oraz jeżeli otrzymamy przekonującą odpowiedź, będziemy mieć gwarancję, że dany specjalista wie o czym mówi.