blog o nieruchomościach i remontach

You are here

Jak tworzy się projekt przytulnego i funkcjonalnego domu?

Nieomal każdy człowiek marzy o własnych czterech kątach, gdzie będzie można spokojnie żyć. Nieważne, czy będzie to mieszkanie w bloku, eleganckim apartamencie albo też tradycyjny dom dla jednej rodziny, do wybudowania wymagany jest odpowiedni plan.Każdy projekt domu musi być dobrze przemyślany i dopieszczony w każdym calu. Aby móc wybudować na przykład własny jednorodzinny domek, należy najpierw spełnić wiele warunków, jakie stawia nam głównie polskie prawo. Przede wszystkim, każdy budynek mieszkalny przed wybudowaniem powinien mieć plan. Taki projekt domu to nie tylko opis pod kątem architektury. W tym dokumencie musi się też znajdować plan zagospodarowania miejsca, gdzie dom będzie wybudowany. Na mapie muszą zostać rozrysowane wszystkie inne budynki – te wybudowane i będące w planach. Część opisująca zagospodarowanie terenu ma dwie cząstki – graficzną a także opisową.

Jak uzyskać projekt domu? Nie ma w tym nic zawiłego. Wystarczy udać się do architekta, który stworzy go za nas.

Interesujący tekst? Więc z pewnością spodoba Ci się także informacja z witryny (http://regeneracja-posadzek.pl/impregnacja-i-konserwacja-posadzek), który dla Ciebie stworzyliśmy. Trzeba w niego wejść.

Można również zdobyć gotowe wzory domów i usiłować dostosować go do własnej działki. Obie taktyki mają swoje wady oraz zalety. Unikatowy projekt od fachowca jest rysowany od podstaw i dostosowany do własnych wymagań. Jednakże powinno się mieć na uwadze, że to kosztuje znacznie więcej aniżeli projekt gotowy. Z kolei gotowy projekt jest jak ubranie kupione w sklepie – dopasowane do wymagań ogółu, nie bierze pod uwagę osobistych potrzeb. Jednakże jego wartość jest znacznie niższa.

Kliknij tutaj
Author: Jocelyn Kinghorn
Source: http://www.flickr.com
|
Zobacz więcej
Author: Jocelyn Kinghorn
Source: http://www.flickr.com
Projekt domu (http://www.dism.pl) domu powinien posiadać szkic fundamentów oraz każdego piętra, piwnicy, jak również dachu (zobacz projekty domów). Sporządzony jest w odpowiedniej skali. Uzupełnieniem jest część opisowa, gdzie znajdują się sprawy techniczne, na przykład proponowane materiały do budowy.


Po właściwym przystosowaniu projektu, przygotowaniu go w dużej ilości egzemplarzy (minimum czterech), uzyskaniu oświadczenia inwestora (przeważnie nas samych) oraz oświadczenia, że osoba wykonująca projekt jest członkiem właściwej izby samorządu zawodowego, komplet dokumentów trzeba złożyć w urzędzie. Po uzyskaniu pozwolenia na budowę, wolno rozpocząć tworzenie własnego domu ze snów.