blog o nieruchomościach i remontach

You are here

Jakie mogłyby być atuty ogrodzeń betonowych oraz czy są one dziś często kupowane?

Jest to bardzo wytrzymały surowiec, jaki jest odporny na ścieranie, kwasoodporny czy też żaroodporny. Beton wykorzystywany jest do produkcji ogrodzeń czy też szamb.


Płoty betonowe są artykułem o dużej wytrzymałości i są produkowane z wysokiej klasy betonu.


Panel czy kolumna prysznicowa?
Author: Kuchinox
Source: Kuchinox


Odznaczają się one różnorodnymi stylami oraz kształtami. Wpływ na jakość każdego elementu betonowego ogrodzenia ma to, że są one wyprodukowane z odpowiedniej mieszanki betonu. Atutem ogrodzeń z betonu jest także wykorzystanie gęstych zbrojeń. Ażurowe płyty mają zbrojeniowy szkielet na calutkiej płaszczyźnie kształtu. Są one wytrzymałe na pękanie oraz najbardziej trwałe. Obecnie ogrodzenie betonowe jest najmniej kosztownym sposobem na ogrodzenie posesji. Cieszą one oko swym wyjątkowym wizerunkiem i różnorodnością. Ogrodzenia wykonane z betonu są wykorzystywane do odrestaurowywania starych ogrodzeń albo ogródków. Są również wykorzystywane do znaczniejszych inwestycji takich jak ogradzanie znacznych ogrodów, nieruchomości czy terenów leśnych.


Ogrodzenia betonowe można by pomalować po wcześniejszym zamontowaniu. Może być także ubarwione przez wytwórcę na właściwy kolor. Można to zrobić manualnie oraz mechanicznie. Malowanie płotu dodatkowo zmniejszy nasiąkliwość betonu co spowoduje, że będzie on w większym stopniu wytrzymały. Płoty tego typu mają od 1 do 3,5 metra wysokości. Są do kupienia w standardzie z gładkim słupkiem oraz nie mają daszka. Daszki i słupki ozdobne są składnikami dodatkowymi. Zależnie od wielkości, cena przęsła może się zmienić. Kto kupuje określoną ilość towaru, mógłby mieć nadzieję na atrakcyjne upusty.
W odróżnieniu od innych ogrodzeń, betonowe ogrodzenia nie wymagają pielęgnacji czy też różnych czynności, które mają na celu utrzymanie jak najdłużej płotu w doskonałym stanie. Tego typu płoty po założeniu mogą wytrzymać kilka lat.