blog o nieruchomościach i remontach

You are here

Kiedy masz zamiar postawić garaż metalowy, musisz pamiętać o specjalnym zezwoleniu

W wielu przypadkach garaż stanowi część domu mieszkalnego. Ale czasami może zdarzyć się sytuacja, gdy należy zadbać o dodatkowy garaż wolnostojący. Wystarczy, że w gospodarstwie pojawi się kolejny samochód, a już może uczynić się za ciasno i będzie się zmuszonym zadbać o dodatkowe miejsce do parkowania wozu.

Garaże metalowe są bardzo cenioneW ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się garaże zbudowane z blachy.

Jeśli poszukujesz najlepszej aktualnie propozycji w internecie, spójrz na stronę (http://dromet.pl/) a na pewno tutaj ją prędko zauważysz i chętnie z niej skorzystasz.

Ich zaletą jest prosta a zarazem solidna konstrukcja, która nie sprawia wielkich problemów przy budowie (szerzej na ten temat na Garaż metalowy można zbudować samodzielnie, lecz lepszym pomysłem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która zadba o każdy etap prac. Na miejsce zostaną dowiezione wszystkie elementy, z których później zostanie wybudowany budynek. Garaże metalowe mają przeróżną wielkość, co stwarza sposobność, by przechowywać w nich więcej aniżeli jeden pojazd, jak również zagospodarować dodatkową powierzchnię na składowanie opon, części zamiennych albo narzędzi.

Nie zapomnij jednak o potrzebnych dokumentach

Garaże przydomowe
Author: www.wawsystem.pl
Source: www.wawsystem.pl
Budowa garażu metalowego może więc zdawać się zupełnie bezproblemowa, ale nie można zapomnieć, że na tego rodzaju inwestycję trzeba otrzymać pozwolenie budowlane. Garaż nie jest uważany za budynek gospodarczy, zatem przy jego budowie w każdej sytuacji trzeba otrzymać stosowne zezwolenie. Nie ma tu znaczenia, czy stawia się garaż z pustaków czy z blachy, bez względu na stosowany materiał i na wielkość garażu, trzeba postarać się o pozwolenie budowlane, nim rozpocznie się pracę. Bez uzyskanego pozwolenia zbudowany garaż okaże się samowolą budowlaną i jego użytkownik może otrzymać wezwanie do jego wyburzenia.

Jak zaplanować budowę garażu?

Budowa garażu pociąga za sobą konieczność złożenia podania o pozwolenie budowlane, czego można dokonać w starostwie powiatowym. Należy zakupić też gotowy projekt garażu albo polecić jego wykonanie w biurze projektowym. Konieczne jest też nabycie dziennika budowy oraz ustalić kierownika budowy. Powiatowy inspektorat budowlany należy odwiedzić, by zgłosić zaczęcie budowy oraz jej finał. Chociaż garaż jest niewielkim budyneczkiem, jest istotną inwestycją i wymaga dopełnienia wielu formalności (zobacz szczegóły na