blog o nieruchomościach i remontach

You are here

O potrzebie stworzenia bardziej korzystnego prawa dla importerów w naszym kraju

Prowadzenie działalności gospodarczej w naszym kraju nie było nigdy zajęciem prostym i miłym. Samo założenie biznesu jest już wielkim wyzwaniem nawet dla mocnych psychicznie osób, lecz jeśli sądzimy iż później będzie prościej, lepiej rozważyć swe decyzje co do założenia własnego interesu, zwłaszcza gdy zamyślamy trudnić się importem.
transport
Author: MBWA PR
Source: http://www.flickr.com
Prawie niemożliwym jest aby przedsiębiorca w owym wypadku obył się bez wsparcia specjalistów. Normą już stało się zatrudnianie doradcy podatkowego, ponieważ tempo przemian uniemożliwia zwykłemu księgowemu ogarnięcie wszystkiego. A handel zagraniczny na Polski rynek jest opcją najmniej zawiłą jeśli chodzi o sprowadzanie artykułów. Pomimo to dość łatwo jest pogubić się w gąszczu przepisów.

Ta aktualna treść (https://araj-realizacje.pl/) została napisana wyjątkowo dla ciebie. Poznaj ją, aby pozyskać nowe info. Zapraszamy do nas!

Jednak w największym stopniu złożone jest importowanie przez polskich biznesmenów artykułów z krajów spoza Unii Europejskiej, jednakże określonych do sprzedaży na dalsze rynki wspólnoty. Słowem, rzecz gmatwa się podczas gdy rynkiem przeznaczenia będzie inny kraj a Polska tylko pośredniczy.
W takim przypadku w Polsce dokonuje się odprawa fiskalna, po jej dokonaniu towar powinien opuścić obręb Rzeczypospolitej i dotrzeć do państwa docelowego - . Przedsiębiorca może zlecić wykonanie wszystkich czynności podatkowych firmie z zewnątrz. Jej agent wówczas zajmie się zrealizowaniem
transport
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
całego procesu legalizacji artykułu z punktu widzenia fiskalnego.

Niestety nasze regulacje ustawowe w tym względzie niedostatecznie prędko dopasowują się do norm w Europie przez co polscy przedsiębiorcy przymuszeni są do korzystania z zagranicznych pośredników w takich zadaniach jak odprawa skarbowa. Przez takie poślizgi nasze państwo nie wykorzystuje tak jak by można swojego potencjału geograficznego. Słowem - zyskują na przestrzeganiu prawa inni a nie my. Prowizje za pośrednictwo często zgarniają biznesmeni z Hamburga. Niemniej jednak mam ufność iż prędko nadrobimy braki w tworzeniu odpowiedniego prawa. Wtedy staniemy się tak samo konkurencyjni jak nasi niemieccy sąsiedzi i dyrektywy harmonizujące Wspólny Rynek zostaną w całości implementowane.

Pragniemy Cię zachęcić do nowej witryny, na której oczekuje na Ciebie mnóstwo profesjonalnych wątków. Nie czekaj i po prostu kliknij link (http://www.sol-drogowa.pl/pl/sol-drogowa/o-soli-drogowej).

Pozwoli to w pełni wykorzystać krajowy potencjał będący następstwem położenia na rubieżach Unii Europejskiej.