blog o nieruchomościach i remontach

You are here

Przestrzeganie bezpieczeństwa na drodze to podstawowe zadanie każdego uczestnika

Przez zachowanie człowieka ma miejsce wiele kolizji. Wiele jest do uniknięcia zachowując podstawowe reguły ruchu drogowego.


odblaski na drodze
Author: AWBUD Wyroby Betonowe
Source: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/stary_rynek01.jpg
Każdy uczestnik ruchu winien dbać o to, aby nie stanowić niebezpieczeństwa dla siebie i pozostałych. Nieraz wystarczy trochę rozsądku, aby nie doszło do tragedii. Obowiązek to odblaski na drodze dla każdego uczestnika. Odblask jeżeli jest w właściwym miejscu jest zauważalny z dużej odległości. W latarce może być kłopot z akumulatorem, żarówką, a odblask jest praktycznie nie do uszkodzenia. Każdy pieszy i rowerzysta powinien być wyposażony w odblaski na drodze. Kierowca samochodu zyskuje kilka cennych chwil na właściwą reakcję w sytuacji niebezpieczeństwa - Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjne Euroasfalt.


droga
Author: Kate Ter Haar
Source: http://www.flickr.com
Ważną sprawą jest też bezpieczne przejście przez drogę pieszego czy rowerzysty. Bardzo często kierowcy wymuszają mając zieloną strzałkę warunkową przejazd. Wręcz są bezpodstawnie oburzeni na innych ludzi. Nie myśląc o innych stwarzają bardzo duże zagrożenie na tych skrzyżowaniach.

Jeśli interesuje Cię niniejszy tekst, to bez wahania kliknij tutaj i przeczytaj ponadto inny tak samo pasjonujący news odwierty pod pompy ciepła wrocław.

Pieszy powinien mieć możliwość w niezagrażający mu sposób przekraczać drogę. Współcześnie prowadzonych jest wiele spotów promujących bezpieczne przejście. Pokazywane są filmiki, gdzie pieszy po prostu jest niezauważony przez kierowcę poprzez niezachowania najprostszych reguł ruchu drogowego, a przede wszystkim zdrowego rozsądku i umiejętności przewidywania. Chcąc zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa przy placówkach edukacyjnych są przeszkoleni pracownicy nadzorujący przejście dla pieszych - zobacz ten link. Pamiętajmy dziś poruszamy się samochodem, a jutro jesteśmy pieszymi.