blog o nieruchomościach i remontach

You are here

Silosy lejowe niewielkie i wielkie oraz suszarnie do ziarna

Silosy lejowe, proponowane przez niemało naszych firm, są dostępne w przeróżnych pojemnościach, zarówno małych, jak i dużych. W zależności od danej firmy, rodzaje i pojemności silosów lejowych mogą się od siebie odróżniać. W asortymencie przykładowych przedsiębiorstw zdołamy odszukać silosy lejowe o pojemności 95 ton a nawet takie, których objętość wynosi aż 1000 ton! Duża rozmaitość silosów lejowych sprawia, że Konsumenci posiadają dużą szansę na znalezienie tego, co będzie im odpowiadać w stu procentach.

silosy-na-ziarno-obrazek
Author: Montgomery County Planning Commission
Source: http://www.flickr.com

Silosy lejowe mają ważkie zastosowanie w rolnictwie, bo służą do przechowywania ziarna (Araj Realizacje). Dodatkowo wykonują również rolę silosów buforowych, które mieszczą się przy czyszczalniach i suszarniach ziarna. Posiadają planowo skonstruowany lej (w większości wypadków pod kątem 45 stopni), jaki pozwala na prędkie i nadzwyczaj łatwe opróżnienie silosu z ziarna. Mało tego każdy typ posiada określony system napowietrzania, co wpływa na idealną jakość ziarna. Silosy lejowe zdołają być wykonane z materiałów rozmaitego typu, niemało przedsiębiorstw oferuje silosy ze stali konstrukcyjnej z cynkiem - silosy na naszej stronie. W wyposażeniu typowym silosów zwykle mieści się właz dachowy oraz boczny z podestem, system poświęcony do napowietrzania silosu, oraz także wywietrzniki dachowe oraz drabinka wejściowa. Mało tego w skład standardowego zestawu wchodzi też zestaw specjalnych kotew, jaki mocują silos (czytaj więcej silos lejowy) lejowy z fundamentem.


Suszarnie do ziarna często użytkowane są przez niewielkie i średnie gospodarstwa rolne. W suszarniach wolno suszyć rozliczne rodzaje ziarna, takie jak pszenica, owies bądź kukurydza. W asortymencie firm mieszczą się suszarnie do ziarna różnego rodzaju, takie skoro suszarnie poświęcone do pracy ciągłej albo suszarnie SD z kotłem wodnym.

Odczuwasz, że ten post był ciekawy, ale potrzebujesz więcej wiadomości. Nie zwlekaj - wejdź w poniższy link i kliknij po źródło (http://www.testmer.pl/).

Suszarnie ofiarowane do pracy ciągłej charakteryzuje wysoki zasyp, oraz także równomierne oraz płynne suszenie ziarna. Ofiarowane są one przeważnie dla dużych firm i gospodarstw. Suszarnie z kotłem wodnym wyposażono w instalacje kominkowe i wodne, dzięki współczesnym technologiom zezwalają one na wielką redukcję kosztów, nawet do 75 procent.