blog o nieruchomościach i remontach

You are here

Specjalistyczne usługi inżynierskie - co powinno się wiedzieć na ten temat?

Obliczenia MES to innymi słowy obliczenia Metodą Elementów Skończonych. Jest to w ostatnich latach co raz bardziej powszechne narzędzie jakie stosuje się obliczeniach inżynierskich. Główną możliwością, jaką daje nam zastosowanie tej metody jest możliwość przekształcenia zbioru równań różniczkowych, które opisują jakieś medium ciągłe na układ równań nieliniowych. Pierwsze wykorzystanie tego typu metody obliczeniowej datuje się na rok tysiąc dziewięćset czterdziesty szósty, w którym to powstał pierwszy komputer ENIAC.
obliczenia
Author: University of the Fraser Valley
Source: http://www.flickr.com
Już w latach osiemdziesiątych korzystano z metody elementów skończonych do rozwiązania problemów liniowych typowych dla obiektów jednowymiarowych oraz dwuwymiarowych. W miarę upływu lat rozpoczęto także stosowanie powyższej metody pomiarowej do obliczaniu zagadnień obiektów trójwymiarowych. W praktyce inżynierskiej stosuje się metodę elementów skończonych między innymi do obliczania trwałości konstrukcji. Dzięki tej metodzie można symulować zmiany kształtu, zmiany naprężeń i odkształceń obiektów, ponadto możemy obliczyć przepływ cieczy lub przepływ ciepła. Innym obiektem badań są maszyny, tutaj mamy możliwość obliczenia ich statykę i dynamikę. Kolejną możliwość zastosowania metody elementów skończonych jest także korzystanie z niej podczas pomiarów elektrostatycznych oraz elektromagnetycznych oddziaływań.

urządzenia pomiarowe
Author: Chriſtopher Chen
Source: http://www.flickr.com
Firmy mające w swojej ofercie usługi inżynierskie na wysokim poziomie specjalizują się w tego typu pomiarach. Analizy symulacyjne są niezmiernie ważne dla ogromnej części gospodarki.

Masz ochotę uzyskać świeże fakty na dany wątek? To obejrzyj witrynę, z pewnością da Ci mnóstwo pozytywnych wrażeń oraz na długo pozostanie w Twojej pamięci.

Za przykład wykorzystania tej metody może posłużyć taka branża jak górnictwo, gdzie mierzone są ustroje nośne maszyn. Następne zastosowanie odnajdziemy z przemyśle energetycznym do obliczeń wytrzymałościowych wszelkiego rodzaju kotłów, instalacji przemysłowych i innych. Podobnie będzie w przypadku kolei, gdzie siły działające na obiekty są bardzo duże i złożone. Na więcej o obliczeniach MES.

Użyteczny tekst? Jeżeli tak sądzisz, sprawdź inne tego rodzaju porady na analizowany temat - bez obaw kliknij tu, więcej zobaczysz w linku (https://www.itb.pl/certyfikacja.html).

Metoda Elementów Skończonych MES obecnie jest bardzo popularną usługą, pozwalającą na przeprowadzenie niezwykle skomplikowanych obliczeń na poziomie symulacji, dzięki czemu możemy przeprowadzić bardzo szczegółowej analizy obiektu oraz jego reakcji pod wpływem działających na obiekt sił. Oprócz pomiarów metodą elementów skończonych firmy specjalizujące się w przeprowadzaniu wysokiej klasy badań inżynierskich mają w swojej ofercie inne usługi, takie jak zbadanie wpływu pulsacji ciśnienia w układach hydraulicznych i innych. Pulsacja ciśnienia, pomiary drgań i przyspieszeń, czy też badania termowizyjne to główne usługi, które świadczą tego typu firmy (tutaj więcej).