blog o nieruchomościach i remontach

You are here

System zarządzania jakością - niewątpliwie niezbywalny element organizacji firmy

XXI wiek znamionuje wielka konkurencja na rynku towarów i usług. Powstaje coraz więcej instytucji, a Przedsiębiorcy czynią wszystko, co w ich mocy, aby zainteresować swą ofertą nowych konsumentów.


Rodzi się jednak pytanie: jak tego dokonać? By efektywnie zwielokrotnić wyniki sprzedaży, trzeba stworzyć solidny system zarządzania jakością.


fotografia - zdjęcia
Author: włodi
Source: http://www.flickr.com
Powinien on być nieodzowną częścią organizacji każdego przedsiębiorstwa. Zwykle jest wprowadzany, po to żeby ulepszyć działania marketingowe a także umocnić pozycję rynkową zakładu. Obejmuje swoim „zasięgiem” zarówno klientów, dostawców, kadrę pracowniczą jak i akcjonariuszy. Choć jego zadania mogą być różne zależnie od tego, co w danym momencie jest dla nas najistotniejsze. Możemy wyodrębnić co najmniej kilka systemów zarządzania jakością, na przykład: zarządzanie przez jakość, „szczupłe zarządzanie”, ISO 9001, sześć sigma, Common Assessment Framework, itd. Na jaki się zdecydować? To kwestia indywidualnych preferencji.

Popatrz nie wyłącznie na ten wpis, ale także na komentarze ze strony (https://azarex.pl/). Możliwe, że niektóre zaciekawią Cię tak bardzo, że zapragniesz napisać swoją opinię.

Nie sposób więc udzielić jednoznacznej odpowiedzi.


Trzeba zaznaczyć, że jednym ze sposobów sprawdzania jakości artykułów wytwarzanych w przedsiębiorstwie są badania radiograficzne Umożliwiają one dostrzeganie nieciągłości rozmaitych obiektów na drodze naświetlania promieniowaniem jonizującym (X albo Y) pochodzącym ze sztucznych źródeł izotopowych. Tego typu „narzędzia” stosuje się przy kontrolowaniu metali.