blog o nieruchomościach i remontach

You are here

Szekle oraz obejmy zaciskowe – do czego mogą być wykorzystywane?

Jeżeli potrzebujesz akcesoriów do wiązania kabli bądź lin, powinieneś zwrócić uwagę na szekle i obejmy, jakie najlepiej jest użyć właśnie w tym celu. Co trzeba o nich wiedzieć? Rozpocznijmy od szekli.
Kable grzejne
Author: Grupa Atlas
Source: Grupa Atlas
To klamry wykonane z metalu, które z reguły mają kształt litery U bądź omega.

Zgłąb dokładniej tę sprawę i zobacz treść na stronie. Są tam pokrewne posty, więc na pewno znajdziesz dla siebie coś ciekawego!

Klamrę da się otwierać za pomocą metalowej śruby. Używa się jej w rozmaitych miejscach, a na ogół są stosowane w garażach bądź zakładach, warto też wozić szeklę w samochodzie. Dlaczego? Nie tylko wyciągarka oraz lina (wciągarki linowe ręczne) są niezbędne, gdy auto się popsuje. Szekla pozwala łączyć liny a przy tym ma wyjątkową wytrzymałość – aż do 8 ton. Przed zakupami dobrze jest zyskać pewność, jakiej jest jakości.

Najgorszym błędem jest skuszenie się na niewielką cenę – taki wyrób w tym przypadku nie jest niczego wart. Z pewnością nie będzie trwały, przez co nie sprawdzi się w cięższych sytuacjach. Porządne szekle mają certyfikat jakości, który poświadcza wyprodukowanie ich z najlepszych tworzyw. Szekle przydają się też np. do zamocowania czegoś na ścianie. Tak naprawdę mają niejedno zastosowanie, toteż warto jest mieć je pod ręką. Drugim wyrobem są obejmy zaciskowe. Czy orientujesz się, czym się cechują? Inaczej zwane są opaskami zaciskowymi, a działają dzięki systemowi zębatkowo-zapadkowemu.Kable
Author: Binary Koala
Source: http://www.flickr.com
Ich nadrzędnym zastosowaniem jest połączenie kabli elektrycznych, jakie możemy dzięki nim łatwo związać. Kable nie mogą być luźno pozostawiane, ponieważ przez to mogą się w szybki sposób zagnieść czy złamać, a tego byśmy nie chcieli. Ale to nie jedyna funkcja opasek zaciskowych, mogą być użyteczne również w innych sytuacjach, np., gdy chcielibyśmy przywiązać kołpaki. Obejmy zaciskowe wyróżnia się w kilku wersjach, w tym obejmy pojedynczej bądź podwójnej, jak również obejmy typu S lub z pierścieniem. Dobrze jest zaznajomić się z konkretną ofertą w odpowiadającym nam sklepie, a dostaniemy produkty, które będą w największym stopniu odpowiadać naszym wymaganiom. Dzięki tej wiedzy już wiesz, w jaki sposób zastosować szekle i obejmy. Pamiętaj, aby inwestować w wysokiej jakości materiały, a będą należycie spełniać swoją funkcję i nie rozczarują naszych oczekiwań, bez względu na to do czego chcemy je użyć.