blog o nieruchomościach i remontach

You are here

Typy nagrzewnic

nagrzewnice gazowe
Source: www.klimatop.pl
Zimą, gdy bardzo niskie temperatury trwają przez dłuższy czas może okazać się, że temperatury w pomieszczeniach, w których przebywamy są zbyt małe.
Brak ciepła, wrażanie zimna powoduje osłabienie organizmu i naszej sprawności. Warto wówczas zdecydować o metodzie na dogrzanie powietrza.

Przede wszystkim wybierane są rozwiązania łatwe w obsłudze, przenośne i ekonomiczne. Dlatego większość klientów preferuje nagrzewnice powietrza. W zależności od kryteriów i oczekiwań mamy do wyboru trochę warianty. Najpopularniejsze są nagrzewnice gazowe i elektryczne, gdyż zapewniają najszybsze zagrzanie przestrzeni. Zasada działania jest bardzo prosta. dowolna nagrzewnica wyposażona jest w wentylator, który wywołuje ruch powietrza. Ogrzane powietrze jest wywiewane z urządzenia. W nagrzewnicach elektrycznych powietrze ogrzewane jest poprzez grzałki natomiast w gazowych w wymienniku ciepła.

Jakie urządzenie będzie dla nas najlepsze?

Nagrzewnice elektryczne są gotowe do włączenia już w momencie zakupu. Do poprawnego działania wystarczy podpiąć je do gniazdka i zrobione. Nie potrzebują dodatkowo żadnego paliwa nie musimy też niepokoić się o pozbycie spalin dlatego doskonale nadają się do ogrzewania lokali zamkniętych, bez wentylacji, domów. Są bezpieczne i łatwe w obsłudze i zapewniają utrzymanie określonej temperatury. Jedynym kosztem będą większe opłaty za energię elektryczną.

Nagrzewnice gazowe wymagają paliwa do spalania, w tym przypadku butli gazowej oraz podłączenia do sieci elektrycznej. Powoduje to powstawanie spalin, dlatego wykorzystuje się je w obiektach bardzo dobrze wietrzonych albo otwartych. Najczęściej ogrzewa się nimi duże obiekty jak np. hale magazynowe. Nagrzewnice gazowe są niedrogie w eksploatacji, obsłudze i mają niską cenę zakupu.

Czym kierować się przy wyborze nagrzewnicy?

Wybór właściwego rodzaju jest indywidualny i zależny od osobistych oczekiwań i przeznaczenia. Najpierw trzeba określić ilość powierzchni do ocieplenia i dopasować pasującą moc urządzenia. W przypadku nagrzewnic gazowych trzeba zagwarantować dobrą wentylację. atutem nagrzewnic jest przenośność, dzięki czemu, jeśli zajdzie taka potrzeba, prosto będzie można wykorzystać je do ocieplenia innych pokoi czy budynków.