blog o nieruchomościach i remontach

You are here

W jaki sposób unowocześnić trzydziestoletnie domy dwukondygnacyjne, aby budynek zyskał na prezencji, a gospodarzom mieszkało się wygodniej

Budynek mieszkalny jest w stanie służyć przynajmniej kilku pokoleniom, oczywiście jeżeli tylko gospodarze odpowiednio dbają o niego. Nie jest także tajemnicą fakt, że w połowie ubiegłego wieku wykorzystywano materiały gorszej gatunkowo niż ma to miejsce dzisiaj, więc jeżeli ktoś w nadchodzącym czasie nie planuje przeprowadzić się do innego lokum, jest zmuszony dostosować to posiadane do nowoczesnych standardów.


W czasach peerelowskich obowiązywały w budownictwie określone konwencje. Zamiast elegancko wyglądającej cegły, w obrocie zaczęły pojawiać się białe bloczki - ważny link - oraz pustaki. Chociaż ściany zewnętrzne były budowane z przynajmniej dwóch warstw, to takie budynki do najcieplejszych nie należą. Jednak prace renowacyjne trzeba byłoby zacząć od wymiany okien. Te wytwarzane trzydzieści lat temu były niesamowicie nieszczelne - jednie te wykonane przez solidnego szklarza mogą w tym przypadku stanowić wyjątek od przedstawionej zasady. Izolacje budynków bywają przeprowadzane przez wyspecjalizowane firmy.

ocieplanie ściany
Author: Stowarzyszenie na Rzecz Systemów
Source: www.systemyocieplen.pl
Zarówno w Warszawie, jak i w Łodzi obowiązują podobne zasady ocieplania ścian. Dzisiaj do wykładania powierzchni ścian zewnętrznych używa tego rodzaju prefabrykatów jak styropian, wełna szklana albo polistyren. Każdy z przedstawionych surowców posiada tak swoje wady, jak i plusy. Żeby wybrać dla swego budynku najodpowiedniejszy prefabrykat należy rozważyć wszystkie możliwe opcje, a w wypadku wątpliwości warto podpytać sprzedawców albo po prostu fachowców. A dodatkowo warto powiedzieć, że hydroizolacje budynków obejmują też ocieplenie ich fundamentów. A to jest już bardzo istotne w sytuacji, kiedy dom stoi na terenach podmokłych.


Na ścianach wewnętrznych budynków z lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia, a także tych znacznie starszych, nierzadko pojawia się pleśń. Winą w niektórych przypadkach należałoby obarczyć samych właścicieli.

Myślisz, że opisane informacje są godne uwagi? Świetnie, więc z pewnością szczegóły tu kurtyny foliowe zamieszczone też Cię zainteresują.

Jeśli nie wietrzą pomieszczeń, a poza tym suszą mokre ubrania na grzejnikach, to swoim postępowaniem przyczyniają się do pojawienia się na ścianach mało efektownych plam. Na szczęście w XXI stuleciu odgrzybianie budowli nie pozostaje kwestią zbyt skomplikowaną, o ile rzecz jasna nie próbuje się tego robić na własną rękę. Na rynku funkcjonuje obecnie dużo spółek trudniących się eliminacją tego typu niedogodności, zatem ani mieszkańcy Lublina ani Gdańska nie będą mieć problemów ze znalezieniem fachowców od wspomnianych zadań specjalnych.