blog o nieruchomościach i remontach

You are here

W jaki sposób wykończyć zewnętrzne schody? Informator dla budujących dom

schody do domku to istotny fragment nie wyłącznie wizualny, ale przede wszystkim funkcjonalny.


Zewnętrzne schody mogą być wykończone w przeróżny sposób. Dużo zależy od tego, jakie mamy wyczekiwania i jaki efekt finalny chcemy osiągnąć.


schody granitowe strzegom
Author: jphilipg
Source: http://www.flickr.com


Z dostępnych materiałów na wykończenie schodów zewnętrznych wyróżnić można tak mniej, jak i bardziej trwałe jak schody granitowe Strzegom. Wskazane jest zaznajomić się z typami surowców, ażeby podjąć świadomy wybór jak też by schody były estetycznie wykończone. Schody zewnętrzne muszą wykończone być materiałem o należytych parametrach. Surowiec na schody zewnętrzne w domu musi być trwały na oddziaływanie niesprzyjających czynników pogodowych a także nienasiąkliwy.

Ten wątek ukazuje niezwykle zajmujące sprawy - jeśli chcesz przeczytać zbliżony materiał, zobacz śmiało to źródło.

Materiał na schody zewnętrzne powinien być mało podatny na oddziaływanie wilgoci, mocnych promieni słońca i mrozu. Powinien być mocny, nie ulegać szybkiemu ścieraniu a także nie może być podatnym na zarysowania.
Żarówka
Author: Jaroslav Dvorský
Source: http://www.flickr.com


Bardzo istotne jest także, ażeby zewnętrzne schody nie były śliskie. Ma to znaczenie głównie zimą, lecz także podczas deszczowej aury w okresie wiosennym. Schody zewnętrzne powinny być bezpieczne, a bezpieczeństwo może być zachowane dzięki użyciu materiału przeciwpoślizgowego. Na rynku osiągalne są płytki na schody (zobacz przeniesiony tutaj) zewnętrzne o takich właśnie właściwościach. Do surowców na schody zewnętrzne, które nie mają takich cech, stosuje się maty antypoślizgowe.


Są one montowane w ten sposób, ażeby podnosząc je, można było bez kłopotu wyczyścić schody. Łatwość czyszczenia jest to następny element, który musi być brany pod uwagę przy wyborze materiału wykończeniowego na zewnętrzne schody.